O nas

Written by wilmonfer on mayo 3, 2015. Posted in Ekwador

Share

Projekt “Ekwador wyprawy” zrodził się z rozmów dwojga przyjaciół o Polsce i Ekwadorze. Połączył ich duch przygody, pasja życia oraz ciekawość świata. Zauroczeni cudami natury oraz kultury Ameryki Południowej pragną namówić Polaków, aby spełniali swe marzenia między innymi poznając świat podczas podróży po Ekwadorze. Celem jaki postawili przed sobą jest możliwość dzielenia się doświadczeniami z osobami, które choć jeszcze tam nie dotarły, tęsknią za dzikością i radością drzemiącą w tym kontynencie.

Ekwador to wyjątkowy kraj składający się z czterech różnych regionów. Odkrywanie go daje tym samym turystom i podróżnikom szansę poznania z bliska czterech różnych, lecz wzajemnie uzupełniających się kultur, posmakowania typowych dla danych regionów przysmaków, porównania unikalnych pejzaży oraz odkrycia pierwotnej i dzikiej flory oraz fauny w tym jednym niedużym kraju. Kraju, gdy mierzonym w kilometrach – niewielkim, lecz gdy mierzonym pasją i energią ludzi w nim mieszkających – chyba największym. Najważniejszym jest, aby doświadczyć osobliwości historii, magii kultury oraz codzienności życia w Ekwadorze.

Henry Pesántez Sarmiento, inicjator projektu, Ekwadorczyk urodzony w Guayaquil, obecnie mieszka w Warszawie. Dzięki rodzicom pochodzącym z różnych regionów niż ten, gdzie się osiedlili, Henry od dziecka odkrywał i zachłystywał się wielością, jaką oferuje każdy zakątek jego kraju. Rozbudziło to jego ducha przygody i stawiając wyzwanie różnorodności i dzikości rozpoczął swe podróże po Ekwadorze. Po kilku latach zapragnął poznać i odwiedzić odleglejsze zakątki Ziemi. Decyzja o podróży do Europy okazała się słuszna. Rozmaitość i odmienność krajów Europy zafascynowała go, aż ostatecznie zamieszkał w Polsce. W Warszawie poznał wielu ciekawych świata ludzi, ale to przyjaźń z Natalią oraz jej chęć odkrywana nowych kultur pobudziła go do zainteresowania Polaków jego rodzinnym kontynentem, a w szczególności Ekwadorem.

Natalia Sitkowska to rodowita Polka, której umysł znajduje się w Warszawie, a serce w odległej Ameryce Łacińskiej. Podczas nauki języka hiszpańskiego, oraz coraz bliżej poznając przyjaciół z Ameryki Południowej, zafascynowała się ich historią, kulturą, zwyczajami, radością życia oraz ich niekończącymi się pokładami optymizmu i energii. Szczególnie bliski jest jej jeden z najmniejszych krajów latynoskich – Ekwador. Kraj choć wciąż jeszcze przez wielu nieodkrytym ale z drzemiącym w nim ogromnym potencjale. Zafascynowana jego elektryzującym pięknem, zapierającymi dech krajobrazami i niezwykle pogodnymi ludźmi postanowiła zgłębić wiedzę na jego temat. Jako że turystycznie kierunek ten nie należy do najczęściej obieranych przez Polaków, Natalia nie tylko pragnie zachęcać innych do poznania tego wyjątkowego i magicznego miejsca, ale również podzielić się zdobytą wiedzą. Jej celem jest, aby każdy przeżywając przygodę swojego życia poczuł się odkrywcą antycznych ruin, eksploratorem nieprzepastnej dżungli i był przygotowany na czekającą go przygodę. Ważne jest, aby podróżnik potrafił wsłuchać się w niezwykłe historie mieszkańców Ekwadoru oraz otworzył swe zmysły na kuchnię, sztukę, kulturę popularną i gościnność Ekwadoru. Wybierając się w ten niezwykły zakątek ziemi, zwanym Środkiem Świata, należy porzucić rutynę, niepewność i brak rytmu muzycznego.

Nawiązując współpracę, Henry i Natalia poprzez projekt “Ekwador wyprawy”, zdecydowali się otworzyć bramy Ekwadoru dla Polski, by każdy, kto poszukuje przygód, mógł przeżyć najlepsze chwile w swoim życiu poprzez podróż to tego niezwykłego kraju.

Share