Ekwador 22 dni

Written by wilmonfer on mayo 3, 2015. Posted in Wycieczki

Share

Cena: od 2720 $

Dzień 1 – Quito

Przylot do Quito. Transfer z lotniska do hotelu Embassy. W zależności od godziny przyjazdu i zakwaterowania, wieczorem możliwość zwiedzania miasta.

Dzień 2 – Otavalo

otavaloWyjazd z hotelu o godzinie 8 rano. Podróż na północ autostradą Panamerykańską.Rejony Otavalo są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Ekwadorze oraz bardzo bogate pod względem kulturowym i przyrodniczym. Po drodze będziemy mijać niesamowite krajobrazy. Pierwszy przystanek ma miejsce w Calderon, gdzie na głównej ulicy miasteczka skupione są sklepy z rękodziełami wykonanymi z marcepanu. Jest to tradycyjna, bardzo znana w Ekwadorze metoda rzemieślnicza. Kolejnym punktem wycieczki jest Cayambe wraz ze swoją fabryką biszkoptów, które są pieczone w drewnianym palenisku. Następnie, w San Pablo Lagoon, odwiedzimy punkt widokowy, skąd jest możliwość zrobienia pięknych zdjęć w tle z wulkanem Imbabura, jeziorem w przepięknym otoczeniu. Kolejnym przystankiem jest Otavalo znane ze swojego rynku, targu warzyw i owoców oraz tkanin dekoracyjnych, a także będące miejscem, gdzie robione są poncza. Odwiedzimy także wioskę Cotacachi znanej ze skórzanych wyrobów bardzo wysokiej jakości. Następnie, punktem kulminacyjnym jest wizyta w kraterze Cotacachi, gdzie znajduje się jezioro. Z tego miejsca udamy się w podróż powrotną do Quito.

Dzień 3 do 5 – Odkrywamy dżunglę

Amazonia, jeden z cudów świata, pełna jest wyjątkowych gatunków należących do świata fauny i flory. Ponad 25 000 gatunków roślin przyczynia się do produkcji 20% tlenu, który znajduje się w atmosferze. Ponadto, 66% światowych zasobów słodkiej wody pochodzi z Amazonii.

Niepowtarzalne piękno Amazonia zawdzięcza lasom deszczowym, które posiadają przeogromną różnorodność gatunków roślin i zwierząt, nieporównywalną z żadną inną na świecie.

Rezerwat Cuyabeno

Dzień 3 – Quito – Lago Agrio – El Puente

20-minutowy lot do Lago Agrio. Przejazd z Lago Agrio do El Puente w dół rzeki Cuyabeno (2h) do schroniska Guacamayo. Wieczorem rejs wokół jeziora oraz obserwacja ptaków i dzikiego życia, m.in. różowych delfinów, małp itp.

Dzień 4 – Río Cuyabeno cuyabeno

cuyabenoRano 3-godzinny spacer po lesie pierwotnym, gdzie będzie można zaobserwować jego wspaniałą różnorodność, zwłaszcza ptactwa. Powrót do schroniska na lunch. Następnie udamy się w 2-godzinny rejs w dół rzeki Cuyabeno. Noc spędzimy w namiotach.

Dzień 5 – El Puente – Lago Agrio – Quito

Po śniadaniu 3-godzinny rejs statkiem w dół rzeki Cuyabeno, a następnie Aguarico (druga co do długości rzeka w Ekwadorze). Lunch wśród miejscowej społeczności Cofan. Kolejną atrakcją będzie spacer, podczas którego będziemy obserwować harpie wielkie, które są najpotężniejszymi orłami na świecie. Powrót na lotnisko do Lago Agrio. Lot samolotem do Quito.

Dzień 6 – Cotopaxi – Baños de Ambato

cotopaxiCotopaxi to jeden z najciekawszych, ośnieżonych wulkanów w Ekwadorze o wysokości 5897 metrów. Opuszczamy Quito o godzinie 8 rano, autostradą Panamerykańską udajemy się na południe. Po 2 godzinach dojeżdżamy do Parku Narodowego Cotopaxi. Po drodze mijamy pięknie górzyste tereny. W Parku Narodowym odwiedzimy muzeum, gdzie poznamy wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory tego regionu, a także na temat wulkanu Cotopaxi, który jest najwyższym aktywnym wulkanem na świecie. Po półgodzinnej pieszej wędrówce dochodzimy do laguny Limpiopungo, gdzie będziemy mieć przerwę na lunch. Następnie udajemy się na parking znajdujący się na wysokości 4600 m n.p.m. Możliwa będzie dalsza wędrówka piesza w stronę Cotopaxi do chaty Jose Rivas, mieszczącej się na wysokości 4800 m n.p.m Kolejnym punktem wyprawy będzie Baños. Przerwa na obiad. Następnie udamy się na punkt widokowy na wulkanie Tungurahua. Nocleg.

Dzień 7 – Baños de Ambato – Riobamba riobamba

riobambaUsytuowane w dolinie wodospadów oraz źródeł termalnych, Baños stało się mekką dla turystów poszukujących idealnej pogody, małomiasteczkowej atmosfery. Jest ono świetną bazą wypadową do odkrywania ekwadorskiej przyrody. Oprócz źródeł termalnych, czekają tutaj na nas inne atrakcje, takie jak wędrówka, spływy rzeczne, wspinaczka, jazda na rowerze górskim. Kolejnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie miasta Riobamba. Następnie obiad i nocleg.

Dzień 8 – Riobamba – Chimborazo – Guaranda

W Rezerwacie Chimborazo zobaczymy piękne wrzosowiska z dzikimi lamami oraz wigoniami, a także wulkan Chimborazo. Następnie udamy się do pierwszego schroniska zwanego Hermanos Carrel (4800 m n.p.m.). Po chwilowym odpoczynku będziemy kontynuować wyprawę do drugiego schroniska Edgar Wimper (5000 m n.p.m.). Ostatnim punktem wycieczki będzie Guaranda. Obiad i nocleg.

Dzień 9 – Salinas de Guaranda – Alausí

Wcześnie rano wyjazd do miasta Salinas, gdzie produkowany jest najlepszy ser w całym kraju. Ponadto zobaczymy jak produkowana jest czekolada, jak wytwarzane są naturalne lekarstwa. Po lunchu udamy się do Alausi, spokojnego miasteczka, gdzie nabierzemy nowych sił na kolejne wyprawy. Nocleg.

Dzień 10 – Alausí – Ingapirca – Cuenca

alausiPobudka o godzinie 6 rano. Udajemy się pociągiem w podróż do Alausi, gdzie czekają na nas imponujące widoki na góry. Po przerwie na posiłek w Alausi, czekać na nas będzie transport, którym udamy się do Ingapirca, największego ośrodka Imperium Inków w Ekwadorze. Krótka lekcja historii pozwoli nam dowiedzieć się, jak powstało, rozwijało się i funkcjonowało Królestwo na tym terenie. Około godziny 18 dotrzemy do miasta Cuenca. Obiad w ciekawym otoczeniu starego miasta.

Dzień 11 – Zwiedzanie miasta Cuenca

O godzinie 9 rano czeka nas zwiedzanie historycznego miasta Cuenca ze swoją wspaniałą architekturą oraz czarującymi, brukowanymi uliczkami. Odwiedzimy nową oraz starą katedrę, piękne place miejskie, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także wybierzemy się na punkt widokowy El Turi. Po lunchu czas wolny. Możliwość udania się do Parku Narodowego Machalilla.

Dzień 12 – Chordeleg i Gualaceo

cordelegO godzinie 9 rano rozpocznie się bardzo miły dzień pełen kolorów oraz sztuki. Zaczniemy go udając się w podróż do doliny Chordeleg, zlokalizowanej godzinę drogi od Cuenca, otoczonej pięknymi górami, rzekami oraz plantacjami trzciny cukrowej. W Chordeleg udamy się na spacer wokół miasteczka, którego główną atrakcją jest produkcja biżuterii z czystego złota oraz srebra. Można ją zakupić po okazyjnych cenach, gdyż jest ona wytwarzana ręcznie przez mieszkańców. Następnie czeka nas podróż do Gualaceo, gdzie będzie okazja obejrzeć różne rękodzieła wykonane z drewna oraz skóry oraz unikatowe gobeliny charakterystyczne dla tego regionu. Po lunchu odwiedzimy miejscowość Bucay. Poznamy tam mieszkańców, którzy specjalizują się w produkcji szali, rękawiczek oraz gobelinów antyczną, oryginalną techniką. Powrót do Cuenca.

Dzień 13 – Cuenca – Loja

Zmierzając do miejscowości Loja odwiedzimy po drodze łaźnie Inków (wstęp: 2 $/osoba). Są one zlokalizowane w Ñamarin. Dostaniemy się do nich udając się w 20-minutowy spacer. W Loja zwiedzimy miasto nocą. Odwiedzimy punkty widokowe, a do centrum dostaniemy się przechodząc przez bramę miasta, na której umieszczony jest herb Loja symbolem miasta – średniowiecznym zamkiem. Aby przejść przez zamek, musimy pokonać most Bolivar, a następnie przejdziemy obok pomniku Don Quixote oraz jego wiernego towarzysza Sancho. Ciekawą atrakcją są również kościoły znajdujące się w kolonialnej części miasta. Nocleg.

Dzień 14 – Malacatos i Vilcabamba

Wycieczka rozpocznie się w dolinie Malacatos. Odwiedzimy San Pedro de Vilcabamba, gdzie wspaniałe rękodzieła są robione z przetworzonego papieru, oraz gdzie będziemy mogli kupić fantazyjne świece z wosku pszczelego. Następnie udamy się do Doliny Długowieczności Vilcabamba. Odwiedzimy instytut badań gerontologicznych. Następnie udamy się na 4-godzinną konną przejażdżkę. Przejazd do Machala. Nocleg.

Dzień 15 – Loja – Machala

lojaUdajemy się na wycieczkę do Pindal, gdzie znajdują się naturalne baseny oraz wodospady w pięknej, malowniczej scenerii. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do lasu pierwotnego Puyango, leżącego między prowincjami El Oro i Loja, na obszarze 2658,04 ha. Oferuje on tajemnicze krajobrazy, a udając się na spacer możemy spotkać ogromne drzewa, których średnica pni dochodzi nawet do 15 metrów. Na terenie tym znajdują się również różne skamieniałości, m.in. muszle, ryby, skorupiaki, rośliny itp. co pozwala nam zobaczyć jak wyglądała nasza planeta przed tysiącami lat. Następnie udamy się do Guayaquil. Nocleg.

Dzień 16 – Machala – Guayaquil machala

machala60 minut drogi od Machala, udając się w kierunku Guabo-Guayas, znajduje się jedno w najpiękniejszych miejsc w Ekwadorze, czyli wodospady Manuel. Po ich zwiedzeniu udajemy się do Guayaquil. W tym największym mieście Ekwadoru, przechodząc głównymi ulicami i alejami, zwiedzimy Park Simón’a Bolívar’a, nabrzeże, pomnik La Rotonda z posągami Bolivar’a i Świętego Marcina. Następnie udamy się do kolonialnej części Las Peñas, gdzie będziemy mogli podziwiać wspaniałą architekturę drewnianą, w której każdy dom to dzieło sztuki. Stąd będziemy mieć doskonały widok na całe Guayaquil oraz rzekę Guayas.

Dzień 17 – Wyspy Galapagos

galapagosLot do Baltra. Połączenie lotnicze między kontynentem a wyspami Galapagos obsługiwane jest przez 3 przewoźników. Wszystkie loty misją miejsce około południa, dlatego przylot na wyspy oraz wylot ma miejsce w granicach godziny 12:00. Transfer do Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. Wieczorem wizyta w Stacji Badawczej Charles’a Darwina, obserwacja żółwi żyjących w niewoli. Park Narodowy na Galapagos zamykany jest o godzinie 17:00. Po godzinie 18:00 czas wolny, który można wykorzystać na zwiedzania miasta, robienie ciekawych zdjęć, obiad.

Dzień 18 – Wyspa Isabela

Wyjazd o godzinie 7:20 na wyspę Isabela (powrót o godzinie 18:00). Wizyta w Galapaguera, następnie zwiedzimy tereny podmokłe, gdzie rosną drzewa mangrowe, a także lagunę Salinas. Będziemy obserwować rekiny, pingwiny, głuptaki niebieskonogie i flamingi. Obiad w restauracji. Wieczorem snorkelling, czas wolny na plaży.

Dzień 19 – Wyspa Floreana

Wyjazd o godzinie 8:00 na wyspę Floreana (powrót o godzinie 17:00), gdzie zobaczymy kolonię legwanów. Odwiedzimy Jaskinie Piratów. Obiad w restauracji. Następnie będziemy obserwować ptaki, uprawiać snorkelling, pływając razem z lwami morskimi.

Dzień 20 – Wyspa Santa Cruz

santaCruzWyjazd z hotelu o godzinie 8:00 (powrót o godzinie 16:30). Wyprawa do Bahia. Odwiedzimy Loberio, gdzie w zależności od pogody, będziemy uprawiać snorkelling, przepłyniemy przez Kanał Rekinów, i dalej do Kanału Miłości (uformowanego przez materiał wulkaniczny). W Zatoce Franklina będzie możliwość obserwacji pelikanów oraz innych ciekawych ptaków. Stamtąd udamy się do Playa de los Cerros. Następnie udamy się na 15-minutowy spacer do Las Grietas, gdzie będziemy mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli, a także będziemy obserwować ptaki oraz bujną roślinność. Wycieczkę zakończymy na plaży, gdzie spotkamy kraby zayapa (Grapsus grapsus) oraz legwany. Wieczorem udamy się do najpiękniejszego miejsca na Galapagos, którym jest Zatoka Żółwi.

Dzień 21 – Primicias, kratery Gemelos

O godzinie 7:20 udamy się na najwyższy punkt wyspy, czyli na ranczo „Primicias”, gdzie żyją gigantyczne żółwie w naturalnym środowisku, następnie odwiedzimy tunele lawowe, a także bliźniacze kratery Gemelos, czyli niezwykłe formacje lawowe. Transfer na lotnisko, przelot do Quito lub Guayaquil.

Dzień 22 – Pożegnanie

Transfer na lotnisko – powrót do Polski.

Cena zawiera:

Cena zawiera:

 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • Noclegi
 • Lokalne przeloty
 • Pełne wyżywienie
 • Usługę dwujęzycznego przewodnika (hiszpański – angielski) podczas całego pobytu w Ekwadorze
 • Wycieczki wyszczególnione w programie
 • Opłaty hotelowe

Cena nie zawiera:

Bilety na przeloty międzynarodowe (możemy doradzić w wybraniu najdogodniejszej opcji lub na życzenie zakupić bilety wcześniej)
Kontrolna karta tranzytowa na Galápagos: $10
Wejście do Parku Narodowego Galápagos: $100
Bilety wstępów do Parków Narodowych (od $1 do $5)
Przez cały okres pobytu będą Państwo pod opieką przewodnika, który odbierze Państwa z lotniska. Do Państwa dyspozycji będzie samochód, aby wygodnie można było podróżować.

Poniżej linki do hoteli, których będą Państwo zakwaterowani:

Co zabrać ze sobą na wyprawę do Ekwadoru:

 • Kurtka przeciwdeszczowa oraz chroniąca przed wiatrem
 • Swetry
 • Kremy przeciewsłoneczne z wysokim UV
 • Rękawiczki
 • Szalik
 • Aparat fotograficzny z akumulatorem, pojemną kartą pamięci
 • Środki odganiające owady i insekty
 • Okulary przeciwłoneczne, nakrycie głowy
 • Ubrania z długimi nogawkami oraz długimi rękawami na wyprawy w dżungli
 • Krótkie spodenki oraz t-shirt’y na miejskie wycieczki
 • Strój kąpielowy
 • Wygodne buty i dodatkową parę skarpet
 • Plastikowe torby dla ochrony aparatu, lornetki itp. przed deszczem
 • Zapas lekarstw
Share