Ekwador 14 dni

Written by wilmonfer on mayo 3, 2015. Posted in Wycieczki

Share

Cena: od 1775 $

Dzień 1 – Quito Przylot do Quito.

Transfer z lotniska do hotelu Embassy. W zależności od godziny przyjazdu i zakwaterowania, wieczorem możliwość zwiedzania miasta.

Dzień 2 – Otavalo

otavaloOtavaloWyjazd z hotelu o godzinie 8 rano. Podróż na północ autostradą Panamerykańską. Rejony Otavalo są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Ekwadorze oraz bardzo bogate pod względem kulturowym i przyrodniczym. Po drodze będziemy mijać niesamowite krajobrazy. Pierwszy przystanek ma miejsce w Calderon, gdzie na głównej ulicy miasteczka skupione są sklepy z rękodziełami wykonanymi z marcepanu. Jest to tradycyjna, bardzo znana w Ekwadorze metoda rzemieślnicza. Kolejnym punktem wycieczki jest Cayambe wraz ze swoją fabryką biszkoptów, które są pieczone w drewnianym palenisku. Następnie, w San Pablo Lagoon, odwiedzimy punkt widokowy, skąd jest możliwość zrobienia pięknych zdjęć w tle z wulkanem Imbabura, jeziorem w przepięknym otoczeniu. Kolejnym przystankiem jest Otavalo znane ze swojego rynku, targu warzyw i owoców oraz tkanin dekoracyjnych, a także będące miejscem, gdzie robione są poncza. Odwiedzimy także wioskę Cotacachi znanej ze skórzanych wyrobów bardzo wysokiej jakości. Następnie, punktem kulminacyjnym jest wizyta w kraterze Cotacachi, gdzie znajduje się jezioro. Z tego miejsca udamy się w podróż powrotną do Quito.

Dzień 3 do 5 – Odkrywamy dżunglę

Amazonia, jeden z cudów świata, pełna jest wyjątkowych gatunków należących do świata fauny i flory. Ponad 25 000 gatunków roślin przyczynia się do produkcji 20% tlenu, który znajduje się w atmosferze. Ponadto, 66% światowych zasobów słodkiej wody pochodzi z Amazonii.

Niepowtarzalne piękno Amazonia zawdzięcza lasom deszczowym, które posiadają przeogromną różnorodność gatunków roślin i zwierząt, nieporównywalną z żadną inną na świecie.

Rezerwat Cuyabeno

Dzień 3 – Quito – Lago Agrio – El Puente

20-minutowy lot do Lago Agrio. Przejazd z Lago Agrio do El Puente w dół rzeki Cuyabeno (2h) do schroniska Guacamayo. Wieczorem rejs wokół jeziora oraz obserwacja ptaków i dzikiego życia, m.in. różowych delfinów, małp itp.

Dzień 4 – Río Cuyabeno rioCuyabeno

rioCuyabenoRano 3-godzinny spacer po lesie pierwotnym, gdzie będzie można zaobserwować jego wspaniałą różnorodność, zwłaszcza ptactwa. Powrót do schroniska na lunch. Następnie udamy się w 2-godzinny rejs w dół rzeki Cuyabeno. Noc spędzimy w namiotach.

Dzień 5 – El Puente – Lago Agrio – Quito

Po śniadaniu 3-godzinny rejs statkiem w dół rzeki Cuyabeno, a następnie Aguarico (druga co do długości rzeka w Ekwadorze). Lunch wśród miejscowej społeczności Cofan. Kolejną atrakcją będzie spacer, podczas którego będziemy obserwować harpie wielkie, które są najpotężniejszymi orłami na świecie. Powrót na lotnisko do Lago Agrio. Lot samolotem do Quito.

Dzień 6 – Cotopaxi – Baños de Ambato

Cotopaxi-Cotopaxi-Cotopaxi to jeden z najciekawszych, ośnieżonych wulkanów w Ekwadorze o wysokości 5897 metrów. Opuszczamy Quito o godzinie 8 rano, autostradą Panamerykańską udajemy się na południe. Po 2 godzinach dojeżdżamy do Parku Narodowego Cotopaxi. Po drodze mijamy pięknie górzyste tereny. W Parku Narodowym odwiedzimy muzeum, gdzie poznamy wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory tego regionu, a także na temat wulkanu Cotopaxi, który jest najwyższym aktywnym wulkanem na świecie. Po półgodzinnej pieszej wędrówce dochodzimy do laguny Limpiopungo, gdzie będziemy mieć przerwę na lunch. Następnie udajemy się na parking znajdujący się na wysokości 4600 m n.p.m. Możliwa będzie dalsza wędrówka piesza w stronę Cotopaxi do chaty Jose Rivas, mieszczącej się na wysokości 4800 m n.p.m Kolejnym punktem wyprawy będzie Baños. Przerwa na obiad. Następnie udamy się na punkt widokowy na wulkanie Tungurahua. Nocleg.

Dzień 7 – Baños de Ambato – Riobamba Riobamba

RiobambaUsytuowane w dolinie wodospadów oraz źródeł termalnych, Baños stało się mekką dla turystów poszukujących idealnej pogody, małomiasteczkowej atmosfery. Jest ono świetną bazą wypadową do odkrywania ekwadorskiej przyrody. Oprócz źródeł termalnych, czekają tutaj na nas inne atrakcje, takie jak wędrówka, spływy rzeczne, wspinaczka, jazda na rowerze górskim. Kolejnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie miasta Riobamba. Następnie obiad i nocleg.

Dzień 8 – Riobamba – Chimborazo – Guaranda

W Rezerwacie Chimborazo zobaczymy piękne wrzosowiska z dzikimi lamami oraz wigoniami, a także wulkan Chimborazo. Następnie udamy się do pierwszego schroniska zwanego Hermanos Carrel (4800 m n.p.m.). Po chwilowym odpoczynku będziemy kontynuować wyprawę do drugiego schroniska Edgar Wimper (5000 m n.p.m.). Ostatnim punktem wycieczki będzie Guaranda. Obiad i nocleg.

Dzień 9 – Salinas de Guaranda – Alausí

Wcześnie rano wyjazd do miasta Salinas, gdzie produkowany jest najlepszy ser w całym kraju. Ponadto zobaczymy jak produkowana jest czekolada, jak wytwarzane są naturalne lekarstwa. Po lunchu udamy się do Alausi, spokojnego miasteczka, gdzie nabierzemy nowych sił na kolejne wyprawy. Nocleg.

Dzień 10 – Alausí – Ingapirca – Cuenca

CuencaCuencaPobudka o godzinie 6 rano. Udajemy się pociągiem w podróż do Alausi, gdzie czekają na nas imponujące widoki na góry. Po przerwie na posiłek w Alausi, czekać na nas będzie transport, którym udamy się do Ingapirca, największego ośrodka Imperium Inków w Ekwadorze. Krótka lekcja historii pozwoli nam dowiedzieć się, jak powstało, rozwijało się i funkcjonowało Królestwo na tym terenie. Około godziny 18 dotrzemy do miasta Cuenca. Obiad w ciekawym otoczeniu starego miasta.

Dzień 11 – Zwiedzanie miasta Cuenca Zwiedzanie

ZwiedzanieO godzinie 9 rano czeka nas zwiedzanie historycznego miasta Cuenca ze swoją wspaniałą architekturą oraz czarującymi, brukowanymi uliczkami. Odwiedzimy nową oraz starą katedrę, piękne place miejskie, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także wybierzemy się na punkt widokowy El Turi. Po lunchu czas wolny. Możliwość udania się do Parku Narodowego Machalilla.

Dzień 12 – Chordeleg i Gualaceo

O godzinie 9 rano rozpocznie się bardzo miły dzień pełen kolorów oraz sztuki. Zaczniemy go udając się w podróż do doliny Chordeleg, zlokalizowanej godzinę drogi od Cuenca, otoczonej pięknymi górami, rzekami oraz plantacjami trzciny cukrowej. W Chordeleg udamy się na spacer wokół miasteczka, którego główną atrakcją jest produkcja biżuterii z czystego złota oraz srebra. Można ją zakupić po okazyjnych cenach, gdyż jest ona wytwarzana ręcznie przez mieszkańców. Następnie czeka nas podróż do Gualaceo, gdzie będzie okazja obejrzeć różne rękodzieła wykonane z drewna oraz skóry oraz unikatowe gobeliny charakterystyczne dla tego regionu. Po lunchu odwiedzimy miejscowość Bucay. Poznamy tam mieszkańców, którzy specjalizują się w produkcji szali, rękawiczek oraz gobelinów antyczną, oryginalną techniką. Powrót do Cuenca.

Dzień 13 – Cuenca – Guayaquil

GuayaquilPo śniadaniu udajemy się do Guayaquil. W tym największym mieście Ekwadoru, przechodząc głównymi ulicami i alejami, zwiedzimy Park Simón’a Bolívar’a, nabrzeże, pomnik La Rotonda z posągami Bolivar’a i Świętego Marcina. Następnie udamy się do kolonialnej części Las Peñas, gdzie będziemy mogli podziwiać wspaniałą architekturę drewnianą, w której każdy dom to dzieło sztuki. Stąd będziemy mieć doskonały widok na całe Guayaquil oraz rzekę Guayas. Obiad I nocleg.

Dzień 14 – Pożegnanie

Transfer na lotnisko – powrót do Polski.

Cena zawiera:

 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • Noclegi
 • Lokalne przeloty
 • Pełne wyżywienie
 • Usługę dwujęzycznego przewodnika (hiszpański – angielski) podczas całego pobytu w Ekwadorze
 • Wycieczki wyszczególnione w programie
 • Opłaty hotelowe

Cena nie zawiera:

 • Bilety na przeloty międzynarodowe (możemy doradzić w wybraniu najdogodniejszej opcji lub na życzenie zakupić bilety wcześniej)
 • Bilety wstępów do Parków Narodowych (od $1 do $5)

Przez cały okres pobytu będą Państwo pod opieką przewodnika, który odbierze Państwa z lotniska. Do Państwa dyspozycji będzie samochód, aby wygodnie można było podróżować.

Poniżej linki do hoteli, których będą Państwo zakwaterowani:

Co zabrać ze sobą na wyprawę do Ekwadoru:

 • Kurtka przeciwdeszczowa oraz chroniąca przed wiatrem
 • Swetry • Kremy przeciewsłoneczne z wysokim UV
 • Rękawiczki
 • Szalik
 • Aparat fotograficzny z akumulatorem, pojemną kartą pamięci
 • Środki odganiające owady i insekty
 • Okulary przeciwłoneczne, nakrycie głowy
 • Ubrania z długimi nogawkami oraz długimi rękawami na wyprawy w dżungli
 • Krótkie spodenki oraz t-shirt’y na miejskie wycieczki
 • Strój kąpielowy
 • Wygodne buty i dodatkową parę skarpet
 • Plastikowe torby dla ochrony aparatu, lornetki itp. przed deszczem
 • Zapas lekarstw 
Share